Aktualności

Słodki Dzień Babci i Dziadka

     W sobotę 4 lutego w naszej Świetlicy odbyła się "Słodka Impreza dla Babci i Dziadka".  Było bardzo słodko, radośnie i energicznie:)

     Od dawna wiadomo, że nic tak nie pobudza apetytu jak dawka ruchu, dlatego zanim rozpoczęliśmy przygotowania deseru było trochę zabaw:) Na poczatek słynne, znane i lubiane "Kaczuszki", później bieg z piłka, zwijanie włóczki na czas, zabawa z elementem rywalizacji, czyli "Krzesełka", a na koniec babcie i dziadkowie mieli za zadanie wykonać portret wnuczka lub wnuczka z zawiazanymi oczami!. Jedynymi wskasówkami były podpowiedzi wnuczków i wnuczek :)

     Po dawce zabawy nadszedł czas na przygotowanie deseru - naszej wariacji na temat tiramisu. Dziadkowie i wnuczkowie podzielili się na drużyni i tak każdy miał swoje zadanie. Jedni maczali herbatniki w kawie lub soku. Inni ubijali krem. Jeszcze inni myli i kroili owoce. A na koniec każdy skomponował deser idealny dla siebie. A później?

      Póżniej zostało pałaszowanie w miłej atmosferze. Były wspominki, rozmowy na całkiem poważne tematy, śmiech i żarty. Na koniec wnuczki i wnuczkowie rozdali dziadkom dyplomy super dziadka i super babci. 

     Mam nadzieję, że z imprezy każdy wyszedł zadowolony i uśmiechnięty. Jedynym minusem w tym radosnym dniu była mała ilośc uczestników, ale wierzymy, że z akcji na akcję będzie ich coraz więcej :)

Dodatkowe informacje