Aktualności

Spotkania z Ekologią 2012 (2012-03-16)

W tym roku po raz trzeci we współpracy ze Skczowskim Kołem Ekologicznym podjęliśmy się organizacji spotkań o tematyce ekologicznej. Uważamy, że ciągle za mało się o tym mówi, a my zwykli obywatele nie posiadamy podstawowej wiedzy w tym zakresie. Warto wiec może to zmienić....
Pierwsze spotkanie odbyło się we wtorek 6 marca o godz. 19.00 w naszej Świetlicy. Spotkanie nosiło tytuł "Odnawialne źródła energii - ustawa porządkowa. Nowe obowiązki dla obywateli i właścicieli nieruchomości". Pomimo tego, iż na same spotkanie przybyły tylko 4 osoby to jednak było ono bardzo owocne, co potwiedziło nasze doświadczenia, iż czasem najbardziej owocne rzeczy dzieją się w małej grupie. Dzięki dużej wiedzy nie tylko prowadzącego, ale również jednego z uczestników spotkanie miało głównie formę dyskusyjną. Poza poznaniem wielu ciekawych faktów omawiane również były plusy i minusy zastosowania takich źródeł energii jak pompa ciepła czy solary. Mam nadzieję, że zebrane osoby wyszły ze spotkania zadowolone, z tymi wiadomościami, których oczekiwały.
Spotkanie to było pierwszym, ale nie ostatnim. W tym roku planujemy jeszcze nastepujące tematy:
  • 8 maja: "Efektywne mikroorganizmy w domu i w ogrodzie"
  • 2 października:"Zanieczyszczenie powietrza i jego skutki"
  • 20 listopada: "Skutki niewłaściwych materiałów opałowych a zdrowie"
Ponadto w czasie półkoloni przeprowadzone zostaną dwa projekty dla dzieci: "Urządzenia do produkcji energii elektrycznej - odnawialne źródła energii" oraz "Brudzisz ręce czyścisz rzekę".
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Prosimy również o uwagi oraz propozycje interesujących Państwa tematów - postaramy sprostać oczekiwaniom. Wszelkie uwagi kierowac można na adres e - mail naszego Stowarzyszenia, zgłaszać telefonicznie lub osobiście w Świetlicy.

Dodatkowe informacje