Aktualności

Z cyklu "Spotkania z Ekologią" (2012-05-09)

Wczoraj, czyli 8 maja, odbyło się drugie w tym roku spootkanie z cyklu: "Spotkania z Ekologią". Tym razem poruszaliśmy tematykę efektywnych mikroogranizmów oraz nowych technik grzewczych.

 

W czasie spotkania dowiedzieliśmy się, że EM to mieszanka szczepów bakterii tlenowych i beztlenowych zyjących ze sobą w symbiozie i przygotowanych przez specjalistów z Japonii. W trakcie swojego rozwoju ludzie systematycznie niszczą otaczające nas środowisko naturalne. Ziemia, woda i powietrze są zanieczyszczone. Wyjałowiona gleba zawiera coraz więcej toksycznych substancji, stosowanie tego typu technologii mikroorganicznych (jak EM) przyczynia się w znaczący sposób do oczyszczenia powietrza i uzyźnienia wyjałowionej gleby. Em pomagaja nie tylko w rolnictwie pobudzając procesy próchniczo - twórcze, ale także uodparnia rośliny na choroby, poprafia florę bakteryjną u zwierząt zwiększając ich odporność, redukuje nieprzyjemne zapachy organiczne, ale także pomaga zachować czystość w domu. Przedstawiłam tutaj tylko niektóre z poznanych przez nas właściwości EM, jesli natomiast ktoś nie był na spotkaniu a chciałby się dowiedzieć wiecej, zapraszam do Świetlicy:)

Druga częśc spotkania poświęcona była natomiast nowym technikom grzewczym. Postęp techniczny poszedł tak do przodu, iż teraz ciepło w mieszkaniu może wytwarzać obraz powieszony na ścianie. Specjalny panel z dobranym przez zamawiającego motywem wystarcza do ogrzania dobrych kilku metrów kwadratowych mieszkania.

Na zakończenie jako ciekawostkę każdy mógł zobaczyć maleńki samochodzik napędzany bateriami słonecznymi - jeździł jak szalony :)

W tym półroczu było to ostatnie spotkanie z ekologią, następne przeznaczone dla dorosłych dopiero w październiku. Dzieci natomiast będą miały okazję dowiedzieć się czegoś więcej o ochronie przyrody w czasie Półkoloni, kiedy to będą m.in. po raz kolejny uczestniczyły w programie "Brudzisz ręce, czyścisz rzekę".

Dodatkowe informacje