Aktualności

Dzień Sportu (2012-05-25)

Wczoraj, 24 maja 2012 roku, w naszej Świetlicy po raz kolejny zorganizowaliśmy "Dzień Sportu". Impreza ta ma za zadanie promować wśród dzieci i młodzieży zdrowy i aktywny styl życia wolny od wszelkiego rodzaju uzależnień. Organizując go chcemy pokazać, że czas można spędzać ciekawie nie tylko przed komputerem, ale także na świeżym powietrzu.

 

 

Jak co roku na imprezę zaprosiliśmy także kadrę oraz dzieci i młodzież z Ośrodka Pracy z Dziećmi i Młodzieżą "Można Inaczej". W sumie bawiło się nas ponad 40 osób.

W programie naszego "Dnia Sportu" w tym roku znalazły się róznego rodzaju gry i zabawy - integracyjne, sportowe i wszelkie inne.

Na początek, tak aby zrobiło się milej i dzieci z obu placówek miały okazję się poznać, zagraliśmy w typowe gry zapoznawcze. Po chwili chyba nie byłoby dziecka, które nie znałoby imion nowych kolegów.

Po zabawach zapoznawczych przyszedł czas na zabawy z chustą animacyjną. Graliśmy w uwielbianego przez wszystkich "Rybaka", "Golfa", "Kolory", "Chmurę deszczową" i wiele innych. Najwiekszą frajdę mieliśmy chyba przy zabawie "Tort", kiedy to każdy uczestnik ma okazję troszkę oderwać się od ziemi. Chusta uwielbiana jest nie tylko przez dzieci, ale również przez dorosłych. o czym można było sie przekonać po raz kolejny, gdyż również opiekunowie bardzo dobrze się bawili :)

To jednak nie koniec. Jako, że impreza nazywała sie "Dzień Sportu" nie mogło zabraknąć gier i zabaw typowo sportowych, takich jak "Dwa ognie", grupowe skoki na skakance oraz szereg innych równie cioekawych i ...męczących:)

Po części zabawowej, kiedy każdy zażył odpowiedniej dawki ruchu można było upiec kiełbaskę na ognisku, wspólnie posiedzieć i poorozmawiać. A jak smakowały pieczone jabłka...mniam:)

Imprezę zakończyło rozdanie dyplomów dla każdego uczestnika oraz słodkich niespodzianek. I tak kolejne przedsięwzięcie już za nami. Najważniejsze zaś jest to, iż dzieci odchodziły radosne i uśmiechnięte. To cieszy nas najbardziej.

Dodatkowe informacje