Aktualności

Dzień na sportowo w Chorzowie (2012-08-01)

30 czerwca 2012 kilkoro dzieci z naszej Świetlicy wraz z dziećmi z Ośrodka "Można Inaczej" wyjechało do Chorzowa, aby na boiskach przybocznych Stadionu Śląskiego rozegrać mecze w ramach "Wakacji z piłką" organizowanych przez Fundację "Ulica".

Zbiórka przed turniejem była baaaardzo wcześnie, gdyż już o godzinie 6.30. Na szczęście wszyscy stawili się, troszkę zaspani, ale gotowi do zmagań z piłką. Po przyjeździe do Chorzowa została nam przydzielona szatnia, koszulki w barwach Hiszpanii, po czym wyruszyliśmy na śniadanie.

Punkt o 9.00 rozpoczęła się prezentacja drużyn, a następnie mecze według wcześniej przygotowanej rozpiski. Nasze dzieciaki pomimo żaru lejącego się z nieba dzielnie walczyły i pierwszy z wyznaczonych meczy wygrały 10:4. Zasłużyły więc na chwilę przerwy i zimne napoje. W czasie przerwy emocje w szatni sięgały zenitu. Dzieci planowały strategię następnego meczu, analizowały poprzedni.

Kolejne starcie z Irlandią niestety nie powiodło się. Pomimo zaciętej walki i ogromnej współpracy nasze dzieciaki nie dały rady i przegrały 5:3. To troszkę zawiodło ich wiarę we własne siły, ale mimo to nie poddawały się.

Obiad i chwila przerwy w strefie animacyjnej poprawiły im humory i pomimo ogromnego zmęczenia upałem i kilkudziesięcioma minutami intensywnej gry gotowe były do kolejnego starcia. Niestety i ono nie powiodło się - tym razem przegraliśmy 10:3. Przegrana zadecydowała o tym, iż nie przeszliśmy dalej. Pomimo to zostaliśmy na dalszych rozgrywkach i już w spokoju oglądaliśmy dalsze mecze.

W drodze powrotnej w busie wrzało od emocji, ale mimo iż nie powiodło się nam dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu. Dobrze, iż mieliśmy okazję przeżyć tą przygodę i spróbować sił w piłce nożnej.