Aktualności

Festyn na zakonczenie roku (2012-08-01)

W tradycję naszej Świetlicy już chyba na stałę wpisał się festyn kończący jej pracę w danym roku szkolnym. W tym roku odbył się on w niedzielę 24 czerwca i wzięło w nim udział ok. 70 osób - dzieci z rodzinami oraz wolontariuszy.

 

 

Pierwszym punktem Festynu była Msza Święta odprawiona w podziękowaniu za wszystko to, co działo się na Świetlicy oraz w podziękowaniu za dzieci i wolontariuszy. Po niej zebrani goście przenieśli się pod wiatę, gdzie mieli okazję obejrzeć prezentację zdjęć z minionego roku szkolnego. W tym czasie dzieci przygotowywały się do przedstawienia.

Tegoroczne przedstawienie pt.: "Historia Karoliny", było chyba najdłuższym wystawionym przez dzieci - trwało prawie pół godziny i wymagało ponad dwumiesiecznych przygotowań. Występowało w nim 17 dzieci. Opowiadało o dziewczynce, której dokuczają przyjaciółki i siostra. Dziewczynka po początkowym załamaniu tą sytuacją postanawia jednak porozmawiać o tym z bliskimi, którzy po tej rozmowie zaczynają rozumieć, że krzywdzą dziewczynkę i jeśli się nie zmienią stracą jej przyjaźń.

Po części artystycznej odbył się Turniej Rodzinny, w czasie którego rodziny miały za zadanie przejść następujące konkurencje:

  • bieg z jajkiem;
  • konkurs na najdłuższą obierkę z jabłek;
  • rysunek mazakami na sznurku;
  • oddzielanie grochu od fasoli na czas
  • jedzenie jabłek na sznurku.

Wszystkie rodziny biorące udział w tych konkurencjach starały się z całych sił. Było przy tym dużo śmiechu i radości. Widać było, że każdemu ta zabawa się podoba i robi to z wielkim zaangażowaniem. Nic dziwnego, że po takim wysiłku każdy zgłodniał i z wielkim apetytem zabrał się do pałaszowania przygotowanego poczęstunku - kiełbasek i kaszanki z grila, ciast, ciasteczek, owoców itp.

Koniec imprezy to chyba najbardziej wyczekiwany jej moment. Dzieciom, które w ciągu całego roku szkolnego wykazały się postawą godną naśladowania i zdobyły najwięcej uśmiechniętych buziek otrzymały nagrody, a rodzice listy gratulacyjne. Rodziny biorące udział w Turnieju natomiast odznaczone zostały dyplomami. Jednak nie tylko zdobywcy najwiekszej ilości buziek uśmiechniętych mieli powody do radości, ponieważ każde dziecko otrzymało bańki mydlane oraz kule z niespodzianką.

Na koniec tradycyjnie wszyscy zebrani zrobili sobie zdjęcie podczas puszczania baniek. Kolejny festyn, kolejny rok za nami - to powody do radości. Tym bardziej, iż w tym roku udało nam się kilka nowych przedsięwzięć i wiele ciekawych projektów, o których można przeczytać w wielu poprzednich artykułach :)

 

Dodatkowe informacje