Aktualności

Warsztaty plastyczne (2012-08-27)

Sierpień to w naszej Świetlicy czas przerwy i odpoczynku - nie odbywają się wówczas zajęcia dla dzieci. Mimo to praca nie zamiera - Świetlica jest sprzątana, przygotowujemy również plan pracy na nowy rok szkolny. W tym zwolnionym tempie mija cały sierpień. Jest jednak w tym miesiącu jeden dzień, w którym na Świetlicy jest gwarno, to Warsztaty Plastyczne organizowane zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

 

 

W tym roku warsztaty te odbyły się 8 sierpnia. Rano, o godz. 9.00, swoje zajęcia miały dzieci. Przez ponad dwie godziny pracowały nad drewnianymi skrzynkami. Uczyły się w jaki sposób odpowiednio je pomalować, jakiej farby do tego użyć, jakich pędzli. Następnie poznawały tajniki pracy metodą decoupage. Wybierały aplikacje, ktore chciały umieścić na skrzyneczkach, uczyły się tworzyć spękania, kleić serwetki tak, aby obrazek był równy i dokładny. W efekcie powstały pięknie i bogato zdobione skrzynki, które po wysuszeniu i odpowiednim zabezpieczeniu werniksem dzieci mogły zabrać ze sobą do domu.

Natomiast wieczorem, o godz. 19.00, swoje warsztaty mieli dorośli. Tradycyjnie wzięly w nich udział same panie, które miały okazję ozdobić pojemniki na przyprawy oraz puszki na kawę. Te prace również tworzone były metodą decoupage. Część praktyczna została jednak poprzedzona krótkim i ciekawym wykładem na temat tajników samej techniki, prezentacją odpowiednich preparatów oraz serwetek i paperów służących do pracy tą techniką.

W tym roku te warsztaty odbywały się tylko w sierpniu, jednak w planach na następny rok jest stworzenie cyklicznych spotkań tego typu. Jesli ktoś z Państwa chciałby bliżej poznać którąś z technik plastycznych propozycje od września będzie można zgłaszać na Świetlicy.

Dodatkowe informacje