Aktualności

Warsztaty dla nauczycieli (2013-01-02 )

W sobotę 1 grudnia w naszej Świetlicy odbyły się warsztaty plastyczne dla nauczycieli. Nosiły one tytuł: "Jesienno - zimowe inspiracje", a w ich trakcie zebrane osoby miały możliwość samodzielnie przygotować ok. 6 ozdób choinkowych. Z warsztatów skorzystało 8 osób - byli to nauczyciele zarówno szkolni jak i przedszkolni.

 

 

Pierwszą techniką, z jaką zmagali sie zebrani były filcowane bombki. Praca dosyć skomplikowana, gdyż najpierw na mokro należało wykonać bazę, a po jej wyschnięciu już na sucho dofilcować wymyślone przez siebie wzory. Druga technika to anioł z gliny ceramicznej. technika ta zajęła również sporo czasu, ale efekty przeszły najśmielsze oczekiwania - były anioły stojące, anioły klęczące, pochylone w geście błagalnym. Jedne z serduszkami, inne z kwiatami w dłoniach. Z włosami do pasa, ale też z króciutkimi. Znalazł się nawet anioł budda :) Kolejna z technik to bombka z cieniutkich wstążeczek ozdabiana cekinami - tutaj praca szła bardzo szybko, a panie prześcigały się w wymyślaniu fantazyjnych wzorów. Co jeszcze działo się na warsztatach? Otóż zebrane nauczycielki wykonywały piękne ozdoby z osikowych wiórków - wielkie przestrzenne gwiazdy ozdabiane brokatem. Ale to jeszcze nie koniec. Przedostatnią techniką była bombka ozdabiana decoupagem. Rzecz niezwykle efektowna, ale bardzo prosta w wykonaniu. I ostatnia, najsłodsza ozdoba, to bałwanek na szyszce. Tutaj należało odpowiednio pomalować jego buzię, wykonać mu filcową czapeczkę i szaliczek.

Warsztaty trwały blisko 8 godzin, ale panie wyszły bardzo zadowolone i chętne na następne. Co więcej już po samych warsztatach kilka nauczycielek, pytało mnie kiedy następne. Dlatego uspokajamy - na wiosnę planujemy kolejne, a o tym jakie i kiedy informować będziemy zarówno na naszej stronie, jak i w szkołach i przedszkolach. Teraz nic tylko patrzeć na ogłoszenia w pokojach nauczycielskich:)

Dodatkowe informacje