Aktualności

Mikołaj i Aniołek (2013-01-08)

Ci z Państwa, którzy śledzą losy Świetlicy i Stowarzyszenia doskonale wiedzą, że początkiem grudnia organizujemy w Stowarzyszeniu Mikołaja dla wszystkich dzieci z okolicy. Zwykle początkiem grudnia najpierw w Świetlicy, później w Kościele zjawiał się ten lubiany przez dzieci Święty i rozdawał im upominki. W tym roku upominki również były, ale w nieco innej formie.

 

Najpierw swoje święto miały dzieciaki ze Świetlicy, które 6 grudnia odwiedził
św. Mikołaj. Dostojnym krokiem wkroczył do sali, usiadł na tronie przygotowanym przez Jacusia, a dzieciaki przywitały go piosenką. Później, jak to zazwyczaj bywa, były już tylko prezenty. Oczywiście zdobyć podarek nie było tak łatwo. Dzieciaki, począwszy od najmłodszych 3 latków po 14 dziewczyny, musiały powiedzieć wierszyk lub zaśpiewać piosenkę. Jedni byli bardzo odważni i chętni do występów, inni troszkę mniej. W końcu jednak każdy otrzymał swoją porcję słodkości. I tak po ponad godzinie Święty żegnany gromkim DZIĘKUJEMY, opuścił naszą Świetlicę, a dzieciaki z uśmiechem na twarzy zabrały się za rozpracowywanie podarków.

Wizyta św. Mikołaja to jednak nie koniec. Prezenty otrzymały także wszystkie dzieci, które przez cały grudzień dzielnie uczestniczyły w Mszach Roratnich. Ostatniego dnia Rorat - 22 grudnia do naszego Kościoła przyfrunął Aniołek i przyniósł dzieciakom podarki - słodkości oraz podstawki pod kubek i buttony z różnymi ciekawymi hasłami.Prezenty otrzymali wszyscy, którzy w danym dniu zjawili się na Mszy Roratniej (było to ok. 80 paczek).

Podsumowując - Stowarzyszenie jak co roku przygotowało ok.120 podarków dla dzieci (80 dla dzieci biorących udział w roratach i 40 dla dzieci ze Świetlicy). Mamy nadzieję, iż te drobnostki wywołały radość w sercach dzieci. Wierzymy także, że w przyszłym roku będziemy w stanie ponownie przygotować słodkie niespodzianki dla dzieci.

Dodatkowe informacje