Aktualności

Jasełka i Dzień Babci

    W tym roku połączyliśmy wystawienie Jasełek z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Stało się tak m. in. dlatego, iż termin 20 stycznia był jedynym dogodnym terminem zarówno dla nas, jak i dla Ojców Dominikanów. A, że 21 i 22 stycznia to następne dni uznaliśmy, że nic nie stoi na przeszkodzie:)

     Po Mszy Świętej o godz. 9.00 skierowanej do dzieci rozpoczęły się Jasełka przygotowane przez dzieciaki biorące udział w zajęciach teatralnych. W tym roku wystawiliśmy humorystyczne i współczesne jasełka, które traktowały o tym, iż nawet teraz 2 000 lat po narodzeniu Chrystusa wciąż są w nas gorące i dobre serca, które potrafią wybierać dobro. Po Jasełkach nastąpiła druga część występu - były to krótkie anegdotki i wierszyki skierowane do wszystkich Babć i Dziadków - śmiechu wśród publiczności było mnóstwo. Następnie dzieciaki rozdały własnoręcznie wykonane kartki.Warto wspomnieć, iż w tym roku w jasełkach uczestniczyło 17 osób, a obejrzało je blisko 100.

     Gdy część artystyczna się zakończyła wszyscy zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez naszych wolontariuszy i dzieci. Tutaj w miłej
i odświętnej atmosferze można było zjeść pyszne ciastko, wypić kawę lub herbatę. Porozmawiać, wymienić opinie o przedstawieniu. Pobyć troszkę z wnukami  wnuczkami. Był to miły czas, pełen ciepłych słów i radości. Mam nadzieję, że znajdziemy więcej czasu i okazji do takich spotkań. Moim zdaniem spotkań ważnych dla wszystkich - dzieci ich rodzin, ale i dla nas wolontariuszy. Dzięki nim tworzy się wspaniała atmosfera i mamy poczucie, że nasza Świetlica jest jedną wielką rodziną.

Dodatkowe informacje