Aktualności

Twórcze działania

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy na naszej Świetlicy było bardzo twórczo. Przez prawie cały luty i marzec każda chętna osoba mogła uczestniczyć w cotygodniowych spotkaniach artystycznych, w czasie których przygotowywaliśmy przedmioty na kiermasz wielkanocny.

W tym roku po raz kolejny w przygotowanie kiermaszu zaangażowało się mnóstwo osób. Po pierwsze dzieciaki - na zajęciach plastycznych wykonywały drobne ozdoby lub przygotowywały bazy do tych nieco bardziej skomplikowanych. Później w trakcie tych naszych "spotkań artystycznych" przedmioty te wykańczali nasi wolontariusze, ale także inne osoby, które odnajdują radość w tego typu twórczości. W przygotowania włączyli się także rodzice naszych dzieci. I tak okazało się, że nasza grupka (wyłączając z tego dzieci, bo tych było znacznie więcej) liczy ok. 10 osób, czasem nawet więcej.

Co takiego robiliśmy? Pytanie powinno brzmieć raczej: "czego nie robiliśmy?". Tworzyliśmy ozdobne tabliczki, obrazki, wszelakiego rodzaju pisanki, kurki, kurczaczki, ptaszki, motylki, ale także talerze, tacki, tablice, wiaderka, cebrzyki, miseczki, skrzyneczki i wiele, wiele, wiele innych. Stosowaliśmy i uczyliśmy się wielu technik: decoupage, filcowanie, szydełkowanie, alu deco, malowanie akrylami na drewnie i szkle, szycie.

Spotkania te były dla nas okazją nie tylko do twórczej aktywności, odreagowania emocji, ale często też do porozmawiania - niejednokrotnie na ważne tematy. Cieszę się, że była nas tak spora grupa i jednocześnie zapraszam na jesień. Spotkania zaczynamy już w październiku. Zapewniamy, że każdy potrafi coś zrobić a atmosfera tych spotkań jest niepowtarzalna!

Dodatkowe informacje