Aktualności

Warsztaty dla Rodziców

27 kwietnia odbywały się u nas "Warsztaty dla Rodziców", jak co roku prowadzone przez zaprzyjaźnionego z nami psychologa p. Anną Wąsik. W tym po raz pierwszy warsztaty skupione były w jednym 6 godzinnym bloku, a ich tytuł brzmiał "Akademia Emocji". Wzięło w nich udział 12 osób.

 

Temat warsztatów - moim zdaniem- ponadczasowy. Dzieci zmagają się z wieloma emocjami, nie tylko tymi przyjemnymi, ale również bardzo trudnymi. Jak pracować z takimi dziećmi? W jaki sposób rodzice mogą pomóc dzieciom w przezywaniu tych emocji? Czym należy się martwić, a co jest zupełnie naturalne? Odpowiedzi na te pytania mogliśmy uzyskać uczestnicząc w warsztatach. jak sama nazwa wskazuje były to warsztaty, w czasie których teoria łączona była z praktyką. Zdobywaliśmy nie tylko wiedzę na temat emocji u dzieci, ale także na własnej skórze mogliśmy przećwiczyć wiele spraw - emocji, technik radzenia sobie z nimi itp.

W mojej opinii warsztaty były bardzo udane. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, które z pewnością wykorzystam w pracy. Myślę, że moje zdanie podzielają także rodzice obecni na warsztatach - pojawiły się bowiem głosy, aby jesienią kontynuować te spotkania omawiając szczegółowo każda z tych trudnych w przeżywaniu emocji. Myślę, że pomysł ten zostanie zrealizowany. Informację na ten temat pojawią się, w odpowiednim czasie.

Dodatkowe informacje