Aktualności

Festyn Majowy

    Co roku dzieje się tak, że Świetlica włącza się w organizację Festynu Parafialnego odbywającego się 3 maja w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Tak też było i w tym roku.

 

       Budząc się rano i patrząc za okno myślę, że każdy z nas martwił się jak to będzie. Pada? No jak to? Przecież przygotowaliśmy tyle zabaw dla dzieci!! Na szczęście ludzi nie zawiedli i już o 14.30 pod "Wiatą" zjawiło się sporo osób.

         My jako świetlica przygotowaliśmy kiermasz, który cieszył się sporym zainteresowaniem. Poza tym, jak już wspomniałam, pomyśleliśmy także o najmłodszych uczestnikach festynu przygotowując trasę pełną przygód i zadań. Każde dziecko mogło zabrać "Kartę Startową", na której rozpisane miało 8 stacji. Na każdej stacji czekały na dzieci zadania do wykonania, a jeśli się to udało na kartce pojawiała się pieczątka. Później z kompletem pieczątek dziecko wracało na początek, gdzie czekały nagrody (słodycze, baloniki i kule niespodzianki dla każdego). Jakież to zadania miały dzieci? Otóż układanie puzzli, rozwiązywanie zagadek i rebusów, malowanie z zamkniętymi oczami, pokonywanie kolorowego tunelu, zabawę w kręgle, łowienie rybek, wielki tor przeszkód oraz tzw. "Świnkę", czyli konieczność trafienia ogonkiem w odpowiednie miejsce na tekturowej śwince i to z zasłoniętymi oczami!! Dzieciaki miały mnóstwo uciechy i mimo padającego deszczu zjawiło się ich, aż 60 (tyle kart wydaliśmy).

  Poza wspomnianymi zadaniami dzieci mogły także skorzystać z malowania twarzy
i punkt ten cieszył się wielkim powodzeniem. Co dziecko to nowy pomysł na malunek.

  Wszystko to oraz liczne atrakcje, jakie zapewnili Ojcowie, spowodowały, że festyn uważam za udany. Myślę, że mimo niesprzyjającej aury każdy się dobrze bawił i spędził to świąteczne popołudnie w miłej atmosferze.

   Jednocześnie pragnę dodać, iż dzięki dobrej woli ludzi w czasie festynu udało nam się zebrać 1 400 zł, które zostaną przeznaczone na wycieczkę dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Za życzliwość i wsparcie SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!

Dodatkowe informacje