Aktualności

Dzień Otwarty (2012-10-29)

W ostatnim czasie sporo się u nas działo. Kursy, warsztaty, szkolenia. W październiku, a dokładniej 20 października, odbył się w naszej Świetlicy także Dzień Otwarty.

 

 

Tym razem jego uczestnicy, a było to ok. 30 osób, mieli możliwość uczestniczenia w trzygodzinnych warsztatach filcowania na mokro prowadzonych przez artystę plastyka
p. Izabelę Izdebską. Rodzice, dzieci, a także dziadkowie na początek poznawali najprostsze formy filcowania - kulkę i rulonik, a gdy już opanowali te podstawy przyszła pora na więcej, Kolejnym etapem było samodzielne stworzenie zabawki myszki. Wymagało to sporo pracy i cierpliwości, ale było warto - swoje prace robiły nawet nasze maluchy:)Ale myszka to nie koniec... Ostatnią rzeczą wykonaną przez zebranych, przy asyście p. Izabeli, była forma płaska z obrazem, czyli podstawka pod kubek. Oj tu to dopiero sie działo. Każda praca była jedyna i niepowtarzalna. Warsztaty, mimo iż wymagające bardzo sie wszystkim spodobały - nikt nie chciał ich kończyć i pojawiły się głosy, aby ponownie je zorganizować.

Oczywiście warsztaty nie były jedynym punktem Dnia Otwartego, jak zwykle odbył się poczęstunek. Zebrani mogli także zapoznać się z pracą Świetlicy i działalnością Stowarzyszenia, obejrzeć wystawę prac, czy zdjęcia z zajęć oraz imprez Świetlicy i Stowarzyszenia.

Jednak Dzień Otwarty to nie jedyny czas, kiedy można przyjść na Świetlicę i zapytać o jej działalność, czy zobaczyć jak wyglądają zajęcia. Wszystkich zainteresowanych, osoby chcące włączyć się w jej prace oraz tych, którzy mają jakieś pytania, propozycje i sugestie zapraszam w godzinach jej pracy.

 

Dodatkowe informacje