Aktualności

Festyn Rodzinny

W tym roku wyjątkowo późno, bo aż w ostatnim dniu czerwca zakończyliśmy pracę naszej Świetlicy w roku szkolnym 2012/2013. Zakończenie to tradycyjnie odbyło się w formie Festynu Rodzinnego, który rozpoczął się pod wiata o godz. 15.00. Na festynie zebrało się ok. 120 osób (dzieci ich rodziców i dziadków oraz innych osób, które chciały zobaczyć co działo się na Świetlicy w mijającym roku).

 Impreza zaczęła się przedstawieniem przygotowanym przez dzieci w ramach zajęć teatralnych. Przedstawienie  pt.: "Poczekalnia" było bardzo ambitne i trudne do zagrania, jednak nasi mali aktorzy doskonale sobie z nim poradzili. Śmiechom publiczności nie było końca. Po występie dzieci rodzice mieli okazję obejrzeć i posłuchać co działo się na Świetlicy w mijającym roku szkolnym - dzięki tej prezentacji każdy może przekonać się  o tym co robimy, a dzięki zdjęciom w niej zawartym zobaczyć na własne oczy jak to wygląda w praktyce.

Druga część naszej imprezy to Konkurencje Rodzinne, tym razem konkurencje wymagające twórczości i kreatywności oraz współpracy całej rodziny . Zadaniem zebranych osób było stworzenie portretu rodzinnego. Do dyspozycji uczestników konkurencji były nie tylko kartki papieru, mazaki i kredki, ale także przeróżne papiery kolorowe, kleje, brokaty, wstążeczki, bibułki, ozdoby pasmanteryjne i wiele, wiele innych. Pomysłowości rodzin nie było końca, a ich prace za bardzo pomysłowe. Były
i rodzinki w wakacyjnej odsłonie i genialne w swojej prostocie przedstawione w formie obrysu stopy wraz z rozmiarami każdego z członków rodziny, rodzinki na wakacjach,
w domach i wielu innych ciekawych sytuacjach i odsłonach. Powstały 24 prace, które stworzyły piękna wystawę. 

Festyn, nie byłby festynem, gdyby nie towarzyszyło mu dobre jedzenie. Po części artystycznej i konkurencji nadszedł czas na część dla ciała, czyli poczęstunek. Każdy mógł wybrać coś pysznego dla siebie, usiąść, porozmawiać i spędzić czas w miłym towarzystwie. 

Ostatnim punktem programu - tym najbardziej wyczekiwanym przez dzieci było rozdanie nagród. Mamy taki system, w którym przez cały rok dzieci "zbierają" buźki - wesołe za każde osiągniecie lub działanie na rzecz drugiej osoby lub świetlicy, smutne za złamanie naszych świetlicowych zasad lub zachowania agresywne i nieakceptowane w społeczeństwie. Dzieci, które zdobyły najwięcej buziek uśmiechniętych lub dzieci, które przez cały rok wykazały się praca na rzecz innych otrzymały specjalne nagrody. Jednak, jako że dobro naszych podopiecznych jest dla nas najważniejsze w tym dniu nikt nie został bez małego upominku. Każde dziecko, które uczestniczyło w roku szkolnym 2012/2013 w zajęciach świetlicy otrzymało mały upominek. Tym miłym akcentem zakończył się nasz festyn.

Bardzo budująca była dla mnie liczba zebranych osób, ich chęć do pracy w czasie konkurencji, twórczość i ciekawość tego co dzieje się na świetlicy oraz wszelkie słowa wsparcia - dzięki temu czuję, że to co wspólnie z wolontariuszami tworzymy daje efekty i jest potrzebne i doceniane. Mam nadzieję, iż kolejny rok będzie równie udany! tego życzę sobie, wolontariuszom i naszym dzieciakom!

Dodatkowe informacje