Aktualności

Cyrkowe ferie

    W czasie tegorocznych ferii zimowych po raz kolejny podjęliśmy się organizacji zajęć dla 50 dzieci z terenu Ustronia. Co jednak zaproponować dzieciom, kiedy brak śniegu? W jaki sposób zainteresować wymagajacych małych ludzi? Długo szukaliśmy pomysłów, aż w końcu ktoś rzucił haslo - a może cyrk? I tak oto nasze ferie przebiegly pod haslem "Ale cyrk!".

 

     W ciagu dwóch tygodni zajeć dzieci wchodzily w świat sztuki cyrkowej. Jak zwykle staralismy się, aby kazde dziecko znalazło aktywność bliska jego zainteresowaniom, dlatego też zaoferowaliśmy uczestnikom bogata gamę zajęć. W czasie zajęć plastycznych powstawala makieta cyrku oraz plakaty przedstawiajace cyrkowe postacie. Zajęcia kulinarne skupiały się na wykonaniu muffinek w kształcie klauna, bajecznie kolorowych ciasteczek, owoców w czekoladzie na patyku i wiele innych kolorowych przysmaków. W czasie warsztatów cyrkowych dzieci nie tylko uczyły się żonglowania. kręcenia talerzami, sztuczek na diabolo, czy kręcenia poi na profesjalnym sprzęcie, ale także samodzielnie wykonywały potrzebne do tego pomoce. Uczyły się także jak puszczać ogromne bańki czy wykonywac zwierzatka lub kwiatki ze specjalnych balonów.  Ponadto dzieciaki w czasie warsztatów charakteryzacji miały możliwość przeobrazić sie w klauna, Arlekina czy Pierrota - każdemu z nich zostało wykonane zdjęcie portretowe, które wraz z dyplomem było prezentem na zakończenie ferii.

     Oczywiście cyrk, który dzieci nazwały "Cyrk Zambozo", to nie wszystko. Mieliśmy także zajęcia z pierwszej pomocy przeprowadzone przez Służbę Medyczna Zakonu Rycerzy Maltańskicb, Bal Przebierańców oraz wyjazd na seans bajki "Skubani". 

     Wszystkie te działania nie byłyby możliwe, gdyby nie praca wolontariuszy, wsparcie wielu osób i zaangażowanie rodziców. Wszystkim, którzy opiekowali się dziećmi, prowadzili zajęcia i warsztaty, przygotowywali posiłki, pomagali organizacyjnie oraz materialnie serdecznie dziękujemy! Osoby te bezinteresownie poświęcały swój czas i pieniadze, a ich jedyna zapłata była wdzięczność dzieci. Dzięki Wam warto!

Dodatkowe informacje