Aktualności

Jasełka w "Prażakówce" (2012-01-25)

W czwartek 19 stycznia 2012 roku razem z dziećmi z naszej Świetlicy udaliśmy się do Miejskiego Domu Kultury "Prażakówka" na przedstawienie jasełkowe wystawiane przez dzieci z Ośrodka Opiekuńczo - Wychowawczo - Rehabilitacyjnego w Nierodzimiu. Chcieliśmy zobaczyć to przedstawienie tym bardziej, iż występowała w nim dwójka dzieci uczęszczająca również do naszej Świetlicy.

 

 

Nasze dzieciaki dotarły na miejsce bardzo podekscytowane, z przejęciem czekały na rozpoczęcie i to co zobaczą na scenie. A do podziwiania było naprawdę wiele. Wszystkie dzieci i ich opiekunowie pojawiający się na scenie włożyli ogromny trud, w to co zostało pokazane. Mogliśmy obserwować dzieci przebrane za zwierzątka, pasterzy, trzech króli, oraz przedstawicieli róznych zawodów - wszystkich pięknie przebranych i niesamowicie zaangażowanych w swoją rolę.

Będąc na tych jasełkach i patrząc na występujce dzieci nasi podopieczni po raz kolejny mogli zobaczyć Jacka i Kasię, których znają na codzień z innej strony, przekonać się jak pięknie potrafią zagrać i ile serca w to wkładają. My wychowawcy natomiast po raz kolejny przekonaliśmy się, jak wielkie owoce przynosi współistnienie w grupie różnych dzieci i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Nasze dzieciaki patrząc na scenę nie dziwiły się temu, że ktoś się pomylił, mówił niewyraźnie czy też nie był w stanie wypowiedzieć swojej kwesti. Dla nich było to zupełnie normalne. I dla takich momentów warto pracować :)

Dodatkowe informacje