Aktualności

Wycieczka, czyli jak deszcz krzyżuje plany..

    Deszcz....już nie wiem po raz który krzyżuje nam plany... Wycieczka zaplanowana do Zatorlandu, a tu pada i pada i prognozy tez niekorzystne. Co tu robić? Odwoływać? Zmieniać miejsce wyjazdu? Ryzykować? W końcu postanowiliśmy, że pojedziemy do kina. Dla dzieci też atrakcyjnie, no i ten lubiany przez nie ( w przeciwieństwie do wolontariuszy) Mc'Donald. 

 

     I tak oto w sobotę 31 maja o 10.15 w świetlicy zebrało się 46 uczestników wycieczki. Najmłodszy miał 3 latka, najstarszy 12 (oczywiście nie liczac wolontariuszy ;) ). Po sprawdzeniu obecności, najwazniejszych ogłoszeniach zapakowaliśmy się do autobusu i w drogę.

    W kinie, jako że zbliżał się Dzień Dziecka czekało nas wiele atrakcji - pokazy, warsztaty plastyczne itp. Najważniejszy jednak był film, czyli bajka "Rio 2". Dzieciaki wyszły zachwycone - film podobał się do tego stopnia, że nawet wyjścia do toalety w czasie seansu były nieliczne:)

    Po filmie wyruszylismy w drogę powrotna, z przystankiem na to, na co dzieci czekały najbardziej - wizytę w restauracji Mc'Donald. Tam, każde dziecko otrzymało zestaw Happy Meal (z kurczaczkami, frytkami, jabłkiem i napojem oraz wybrana przez siebie zabawka). Po konsumpcji, najedzeni i zadowoleni wróciliśmy do Świetlicy. Oczywiście spóźnieni prawie godzinę, ale nasi rodzice na szczęście już zdażyli się do tego przyzwyczaić. 

    Dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy brali udział w wycieczce i pilnowali bezpieczeństwa dzieci - szczególnie osobie, która przypłaciła ten wyjazd choroba!!

Dodatkowe informacje