Aktualności

"Jak stawiać dzieciom granice?"

My dorośli często zastanawiamy się na ile pozwolić dzieciom.  Czy i w jaki sposób wyznaczać mu granice? I przede wszystkim - gdzie biegnie ta granica ? Na te i wiele innych pytań próbowaliśmy sobie odpowiedzieć w trakcie warsztatów dla rodziców, które odbyły się w naszym Stowarzyszeniu 11 października 2014 roku.

W warsztatach wzięło udział 8 osób - rodziców i nauczycieli. Po raz kolejny prowadzone były one przez p. Annę Wasik - zaprzyjaźniona z nami Pania psycholog. Warsztaty podzielone zostały na część teoretyczna oraz praktyczna. Uczestnicy poznawali fakty dotyczace sposobu stawiania granic dzieciom, ale także w praktyczny sposób uczyli się je wyznaczać i stawiać. Ponadto toczyła się ożywiona dyskusja na temat tego, gdzie powinno się postawić granice. Ważnym elementem warsztatów był też moment, w którym uczestnicy mogli wymienić się swoimi pogladami i doświadczeniami. Na koniec każda osoba bioraca udział w spotkaniu otrzymała komplet materiałów oraz potwierdzenie uczestnictwa.

Na rok 2015 planujemy kolejne warsztaty. Nie mamy jeszcze okreslonej tematyki dlatego prosimy o sugestie i propozycje - na pewno się do nich dostosujemy. W końcu naszym celem jest to, aby Państwo bylizadowoleni i jak najwięcej skorzystali. Propozycje tematyki  warsztatów (które odbęda się jesienia) można przysyłać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

Dodatkowe informacje