Aktualności

Dzień Babci i Dziadka (2012-02-20)

W sobotę 28 stycznia o godzinie 10.00 odbył się u nas Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni na niego zostali nie tylko dziadkowie naszych dzieci, ale także wszyscy starsi mieszkańcy spoleczności lokanej.

 

 

Świętowanie rozpoczeliśmy Mszą Świętą w intencji wszystkich seniorów. Następnie krótki program artystyczny zaprezentowały nasze dzieci - były to głownie wiersze dla babć i dziadków. Każdy z seniorów dostał też malutki podarunek przygotowany własnoręcznie przez dzieci. Po tej części kolędować zaczęły dzieci z zespołu "Czadeczka" z Jaworzynki, które przyjechały do nas specjalnie z tej okazji.

To nie był jeszcze koniec naszego świętowania. Po tej częsci seniorzy zostali zaproszeni do naszej kawiarenki, gdzie przygotowany został poczęstunek. Tutaj tez miała miejsce dalsza część artystyczna. "Czadeczka' prezentowała tańce i pieśni regionalne, składała też tradycyjne życzenia. Zabawy było tyle, że do tańca poderwali się nawet dziadkowie :)

Ten dzień i to spotkanie było dla nas bardzo miłym przezyciem. Patrząc na wszystkich zebranych seniorów widać było, że im się to podoba i są zadowoleni, a to dla nas najwazniejsze i taki był cel organizacji Dnia Babci i Dziadka. Innym pozytywnym aspektem było także zaangażowanie dzieci w organizację tego dnia i pokazanie im, jaką przyjemnośc sprawia dawanie coś innym od siebie.

Dodatkowe informacje