Aktualności

Projekt "Mali Odkrywcy"

18 października 2014 roku nasza świetlica weszła w nowe działanie a mianowicie w projekt "Mali Odkrywcy Wielkiego Ladu". Projekt ten to nic innego jak cykl zajęć geograficzno - badawczych, czyli wesoła zabawa w szalonych podróżników. 

 

W czasie zajęć dzieci poznaja kontynenty, historię, kulturę i sztukę innych narodów i cywilizacji. Pracuja z kompasami, mapami, globusami. Przeżywaja przygody, rozwiazuja zagadki, eksperymentuja. Dzieci w czasie trwania projektu wcielaja się w podróżników, którzy przenosza się w czasie i przestrzeni zwiedzajac najciekawsze miejsca położone na kontynentach naszej planety,a  także podróżuja do gwiazd. 

Projekt ten prowadzony jest przez przekochana p. Anię Krzempek z Centrum Edukacji i Rozwoju z Czechowic - Dziedzic. Poczatkowo miała w nim brać udział jedna grupa dzieci w wieku 5 - 7 lat (12 osób), jednak zainteresowanie było tak wielkie, że stworzyliśmy także grupę dla dzieci starszych 8 - 10 lat. Dzieci zapisane do udziału w zajęciach w ramach projektu spotykaja się jedna sobotę w miesiacu i przenosza się w cudowny kolorowy świat,który poznaja za pomoca wszystkich swoich zmysłów.

Dotychczas nasze dzieci przeniosły się w świat dinozaurów, gdzie tworzyły własne potwory z masy solnej. Były także w przestrzeni kosmicznej i poznawały planety. Odwiedziły starożytny Egipt, gdzie przeistaczały się w mumie oraz budowały piramidy z cukru. W starożytnych Chinach poznawały rytuał parzenia herbaty, w Japonii uczyły się jeść pałeczkami itp. 

Obserwujac i słuchajac dzieci biorace udział w projekcie po raz kolejny uwierdziłam się w przekonaniu, że dziecięce umysły sa neizwykle chłonne wiedzy, trzeba ja tylko podać w zabawowej formie wykorzystujacej wszystkie zmysły, a wówczas zdobyte wiadomości pozostaja w główkach dzieci na bardzo długo!

Dodatkowe informacje