Aktualności

"Masy plastyczne na 4 pory roku"

Dopołudnie 18 października przeznaczone było dla dzieci, popołudnie natomiast dla wolontariuszy i zaprzyjaźnionych pań nauczycielek. Uczestniczyłyśmy bowiem w rewelacyjnych warsztatach plastycznych wzbogacajacych nasza wiedzę na temat przeróżnych i arcyciekawych technik plastycznych. Szkolenie nosiło nazwę "Masy plastyczne na 4 pory roku" i prowadzone było przez p. Anię Krzempek z Centrum Edukacji i Rozwoju w Czechowicach. W szkoleniu wzięło udział 13 osób.

W czasie szkolenia nie tylko uczyłyśmy się, ale chyba przede wszystkim dobrze się bawiłyśmy. Poznawałyśmy rózne techniki pracy z wszelakimi masami. Uczyłyśmy się pracować z glinka naturalna. Tworzyłyśmy masy glutkowe, świecace, odbijajace się jak piłeczka i wiele, wiele innych. Najciekawsze były chyba ciecze nieniutonowskie, ale co to takiego nie zdradzimy, gdyż z pewno wykorzystamy je w czasie zabaw z dziećmi, a tu ważny jest element zaskoczenia :)

Szkolenie upłynęło nam w przyjaznej atmosferze, z pysznym jedzonkiem i mnóstwem śmiechu,a  pani Ania stwierdziła, że mimo, iż jeździ ze szkoleniami po całej Polsce to tak sympatycznej ekipy jeszcze nie miała :)

Dodatkowe informacje